Detaylı arama
65,00 TL


kitantik.com'dan %10 indirimli


Maria Montessori

Dünyadaki Eğitim Sisteminde Devrim Yapan İtalyan DoktorYazar: Michael Pollard
Çevirmen: Leyla Onat
Yayıncı: İlkkaynak Yayınları
Basım yeri: Singapore
Basım Tarihi: 1996
Dil: Türkçe
Sayfa Sayısı: 64 s.
Ebat: 15x22
Açıklama:

Geçen yüzyılda, çocukların gittikleri okullar, katı disiplinli, kalabalık ve sevimsiz yerlerdi. Çocuklar kürsünün önündeki uzun sıralara dizilerek otururlar ve izin verilmeden kıpırdayamazlardı. Öğrenim malzemesi sınırlıydı ve öğrencilerin derslerini, papağan gibi ezberlemeleri beklenirdi.
İtalya'daki ilk kadın doktor Maria Montessori, kadınların birçok işi başarabileceklerini göstermişti. Montessori, zekasının ve kararlılığının bir kısmını da, okullardaki çocuk eğitimini değiştirme konusunda kullandı. Çocukların, öğrenmek isteyen ve kendilerine göre yetenekleri olan "insanlar" gibi kabul edilmeleri için çalıştı. Böylece, 1907'de ilk Çocuk Evi'ni açtı. Bugünkü okullarda görmeye alıştığımız eşyalar, önlükler, boyalar, küçük eviyeler ve tahtadan yapılmış harika oyun gereçleri, ilk kez onun çabalarıyla kullanılmaya başlandı.
Maria Montessori'nin yaptığı değişiklikler, yetişkinlerin, çocuklara bakış ve davranışlarının, dünya çapında gelişmesine neden oldu. Montessori Metodu'nun yararları, bugün her okulda,her çocuk tarafından hissedilmektedir."(Arka kapaktan)

Orijinal sıvama cildinde.Konu:  Biyografi 
(Bu konu başlığı altındaki diğer kitapları görmek için tıklayın.)


SKU: 22859 / AY-


Web sitesiyle ilgili öneri, görüş ve sorularınız için sahaf@sanatkitabevi.com.tr adresine yazabilirsiniz.
©sanatkitabevi.com.tr 1998'den bugüne sizlerle...